Rzetelna diagnostyka histopatologiczna
i cytologiczna

Zamów ofertę dopasowaną do Twoich potrzebZakres usług:

Badanie histopatologiczne z uwzględnieniem dodatkowych barwień histochemicznych i immunohistochemicznych

Jest to jedno z najbardziej wiarygodnych badań pozwalających na ocenę zmian chorobowych w tkance. Badanie histopatologiczne wykonuje się z wycinków tkankowych jak i usuniętych chirurgicznie części lub całości narządów. Dodatkowe barwienia histochemiczne oraz immunohistochemiczne wykonywane są w zależności od potrzeby, umożliwiają postawienie ostatecznej diagnozy i dają większą pewność co do wyników badania.

Biopsje cienko i gruboigłowe

To jedna z inwazyjnych metod pobrania próbki służąca zdiagnozowaniu zmian chorobowych. Materiał pobiera się za pomocą specjalnej igły bezpośrednio z miejsca dotkniętego chorobą (np. guza), a następnie przekazuje się do badania cytologicznego lub histopatologicznego.

Cytologia płynów z jam ciała

Jest to rodzaj badania, które wykonuje się z pobranych próbek plwociny, moczu i innych płynów z jam ciała. Analizuje się zabarwiony rozmaz wykonany z osadu płynu, po uprzednim jego odwirowaniu i utrwaleniu.

Cytologia ginekologiczna

To rodzaj badania przesiewowego mającego na celu wykrycie wczesnych zmian chorobowych. Analizuje się materiał cytologiczny pobrany z tarczy i kanału szyjki macicy. Wyniki badania klasyfikuje się według obowiązującego aktualnie systemu Bethesda.

Badanie śródoperacyjne

Badanie to wykonuje się w trakcie operacji celem wykluczenia lub potwierdzenia złośliwego charakteru zmiany chorobowej. Wymagane jest szybkie i sprawne wykonanie badania. Od wyniku uzależniony jest zakres zabiegu operacyjnego.

Zachęcamy do wypełnienia formularza zamówienia. Umożliwi on przygotowanie indywidualnej oferty dopasowanej do potrzeb Państwa placówki.
Wybierz rodzaj badania

badanie histopatologicznebiopsjacytologia płynówcytologia ginekologicznabadania śródoperacyjne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu, w celu otrzymania oferty od Cytopath S.A..