Nowocześnie wyposażone laboratorium

Dysponujemy specjalnie dostosowaną do naszych potrzeb, nowoczesną pracownią o powierzchni 450 m2. Zarówno przestrzeń laboratorium jak i sprzęt, z którego korzystamy pozwalają nam zapewnić renomowany standard obsługi. Pragniemy zagwarantować Państwu najwyższą jakość realizowanych przez nas usług, dlatego dbamy o bezpieczeństwo przesyłu danych osobowych i powierzonego materiału biologicznego.

Bezpieczeństwo danych

Dedykowany system informatyczny

Nasza pracownia jest wyposażona w dedykowany system informatyczny wykorzystujący kodowanie paskowe do rejestracji i archiwizacji materiałów, bloczków, preparatów i wyników badań. Pozwala to na znaczne zminimalizowanie błędów przedlaboratoryjnych.

Zabezpieczone archiwum

Dysponujemy także archiwum preparatów i bloczków parafinowych z elektronicznym zabezpieczeniem dostępu oraz oddzielnymi pomieszczeniami do opracowywania materiałów tkankowych, diagnozowania, przechowywania i przekazywania materiałów do utylizacji.

Sprzęt laboratoryjny

Procesory tkankowe RVG3

najnowszej generacji sprzęt gwarantujący prawidłowe przeprowadzenie fazy obróbki chemicznej wycinków.

Mikroskopy OLYMPUS BX-43

mikroskopy badawcze i laboratoryjne z optyką najnowszej generacji UIS2 i systemem fotografii cyfrowej, umożliwiającej rutynową i konsultacyjną ocenę preparatów

Zatapiarki CD1000

umożliwiają zatopienie materiału w parafinie w formie bloczka.

Drukarka kodów kreskowych

drukowanie kodów kreskowych na kasetkach i szkiełkach mikroskopowych minimalizuje możliwość popełnienia błędu podczas ciągu technologicznego powstawania preparatu.

Automatyczne mikrotomy rotacyjne PFM 3006EM

precyzyjne urządzenia pozwalające na skrawanie wycinków tkankowych z bloczków parafinowych.